Ogłoszenia parafialne - 29.05.2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28 maja 2022

1. Witamy serdecznie naszych Parafian i wszystkich Gości odwiedzających Archikatedrę Oliwską.

2. Przeżywamy niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystości na Kalwarii Wejherowskiej: godz. 9.00 procesja z Najświętszym Sakramentem od kościoła OO. Franciszkanów i Suma odpustowa o godz. 10.00.

354. Oliwska Piesza Pielgrzymka zakończy się dziś wieczorem. Zachęcamy do powitania powracających pielgrzymów w Renuszewie ok. godz. 20.00 i wspólnego przejścia do Archikatedry, gdzie o godz. 21.00, wspólnie z pielgrzymami będziemy się modlić w ramach Apelu Jasnogórskiego. Niech wieczorna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej szczerej wdzięczności dla Matki Boskiej Oliwskiej, która od ponad 350 lat opiekuje się nami.

3. Dziś również po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek naszego Parafialnego Zespołu Caritas przeznaczona na pomoc potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą parafię!

4. Do wtorku włącznie zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa majowe o godz. 17.30 oraz na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Tradycyjne Nabożeństwo majowe przy kapliczce na ul. Zajęczej odbędzie się we wtorek, 31 maja br., o godz. 20.00. Od środy zapraszamy natomiast na Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

5. W najbliższą środę, 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach, a zwłaszcza o tych, które cierpią z powodu wojen i głodu.

6. Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek o godz. 16.00.

7. Przed nami dni eucharystyczne - pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pragniemy modlić się szczególnie o powołania - różaniec w Kaplicy Mariackiej o godz. 17.00. W piątek Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź św. podczas każdej Eucharystii i dodatkowo od godz. 17.30. W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00, a na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Boskiej Oliwskiej na Mszę św. i comiesięczne nabożeństwo do naszej Katedralnej Opiekunki z udziałem Bractwa Świętego Krzyża - będzie to nasze dziękczynienie za 354. Oliwską Pieszą Pielgrzymkę do Wejherowa.

8. W tym tygodniu kapłani udadzą się również z Najświętszym Sakramentem do chorych i starszych.

9. Metropolita Gdański Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC wraz z moderatorami Gdańskiego Seminarium Duchownego proszą o modlitwę w intencji diakonów, którzy w sobotę, 4 czerwca, w Archkatedrze Oliwskiej przyjmą święcenia kapłańskie. Do udziału w tej uroczystości, która rozpocznie się o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy.

10. Ks. Arcybiskup zaprasza również na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, w kościołach stacyjnych w Gdańsku. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji - także i w katedrze wieczorem po nabożeństwie do Matki Boskiej Oliwskiej do godz. 22.00 Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 23.00.

11. Diecezjalna piesza pielgrzymka małżeństw i rodzin do Matemblewa odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, o godz. 11.00 wyjście sprzed katedry. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w tym szczególnym rodzinnym wydarzeniu.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. Zachęcamy też do nabycia nowego numeru biblijnego czasopisma "Galilea" (12 zł), w którym opowiadamy o przypowieściach Chrystusa; załączony jest również dodatek w j. ukraińskim.

13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy zarówno za ofiary indywidualne jak i te składane na niedzielne tace. Jesteśmy również wdzięczni za wszelką pomoc, która wpływa na konto parafii.

14. Polećmy Panu Bogu naszych drogich zmarłych. W minionym tygodniu modlitwą Kościoła pożegnaliśmy: śp. Sylwestra Rzyskiego l. 49 z al. Grunwaldzkiej oraz śp. Elżbietę Grubba l. 80, śp. Kazimierę Włodarską l. 93 i śp. Jerzego Kumpin l. 70. W modlitwie pamiętamy też o zmarłych [polecanych w tej Mszy św. NN], o zmarłych ofiarach wojny i o zmarłych z naszych Rodzin. Dobry Jezu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

298 0.11386203765869