Ogłoszenie parafialne - 05.02.2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lutego 2023

1. Witamy naszych Parafian i Gości odwiedzających Archikatedrę Oliwską.

2. Dziś o godz. 10.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej do kościoła św. Jakuba na poświęcenie świec. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.30 - po Eucharystii konferencja.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w kawiarence parafialnej. Natomiast we wtorek również o godz. 19.00 w Kaplicy Mariackiej w katedrze spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do tego sakramentu. Bierzmowanie zostanie udzielone w Archikatedrze Oliwskiej w czwartek 16 marca br.

4. Spotkanie Klubu Seniora we wtorek o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej. Natomiast Koło Przyjaciół Radia Maryja zapraszamy w środę o godz. 16.00 do salki pod plebanią.

5. W piątek, 10 lutego, wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy. Tego dnia przypada także 103. rocznica Zaślubin Polski z Morzem. Pragniemy modlić się za naszą Ojczyznę.

6. W sobotę, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXXI Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Miej o nim staranie”. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowieniaZachcęcamy do zapoznania się z jego treścią. Podczas wszystkich Mszy św. modlić się będziemy o siłę i moc w dźwiganiu krzyża przez chorych i cierpiących. Dodatkową Mszę św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia odprawimy o godz. 10.00.

7. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach swoje urodziny, imieniny czy jubileusze.

8. Wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

9. W tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy na osobistą modlitwę do Kaplicy Mariackiej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Spowiedź św. od godz. 17.00 do 18.30 tylko w nowym konfesjonale - tak więc będzie okazja aby wyspowiadać się również przed Mszą św. wieczorną. Spowiedź porannna od początku Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 bez zmian w konfesjonałach przy zakrystii.

10. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą”. Odwiedziliśmy 1021 domów. Za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowy i sugestie oraz za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

11. W imieniu Sióstr Brygidek przekazujemy zaproszenie na spotkanie autorskie z p. Dimitrijem Antoniukiem, historykiem i korespondentem wojennym radia Wnet z Kijowa z Ukrainy, które odbędzie się w Centrum Ekumenicznym przy ul. Polanki w środę, 8 lutego br. o godz. 17.00.

12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego" szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. Jest też nowy osiemnasty numer biblijnego kwartalnika "Galilea. Tajemnice Pisma Świętego" zatytułowany: Przypowieści Pana Jezusa (cz.2).

13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w świątyni lub przekazywane na konto na utrzymanie Archikatedry Oliwskiej oraz za wszelką życzliwość i pomoc.

14. Na koniec polećmy Panu Bogu naszych zmarłych. W minionym tygodniu modlitwą Kościoła pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Jekiełka l. 72 z ul. Bitwy Oliwskiej oraz śp. Władysławę Dzwonkowską l. 74. Pamiętajmy o zmarłych [polecanych w tej Mszy św. NN]. Wszystkich naszych bliskich zmarłych powierzamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF