Ogłoszenia parafialne - 28.11.2021

I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021

Porządek udzielania Komunii Świętej:

* Komunia Świętą na rękę – nawy boczne – przy tabernakulum i zakrystii;

* Komunia Świętą do ust – nawa środkowa – przy ołtarzu;

* prosimy o ustawianie się we właściwych rzędach.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Zapraszamy na Roraty, czyli Mszę ku czci Matki Bożej w Adwencie. Roraty będziemy odprawiać codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki. Prosimy o przygotowanie lampionów. Najmłodszych prosimy też o przynoszenie serduszek z papieru z wypisanym imieniem i nazwiskiem, będzie bowiem można wylosować jakąś niespodziankę. W tym roku rozważania roratnie będą zatytułowane „Budujemy żywy Kościół”.

2. Tradycyjnie w I niedzielę adwentu rozpoczynamy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece są do nabycia w zakrystii i naszym sklepiku parafialnym. Zachęcamy również do włączenia się w świąteczną akcję Caritas pod hasłem „Tutka Miłosierdzia”. Przy ołtarzu św. Antoniego można odbierać papierowe torby, następnie wypełnić je artykułami żywnościowymi o długim terminie przydatności do spożycia i odnieść je do przygotowanego koszyka lub bezpośrednio do naszego parafialnego Caritas. Dary te trafią do osób potrzebujących w naszej wspólnocie. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani są w pomoc charytatywną.

3. Dziś również comiesięczna zbiórka do puszek naszego Parafialnego Zespołu Caritas przeznaczona także na przygotowanie paczek świątecznych dla naszych podopiecznych.

4. Przypominamy, że jeszcze do wtorku możemy uzyskać odpusty za naszych zmarłych.

5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja apostoła, w piątek – św. Franciszka Ksawerego, a w sobotę – św. Barbarę. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia i przyzywamy opieki Matki Boskiej Oliwskiej.

6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek, 29 listopada, o godz. 16.00, w salce pod plebanią.

7. Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, o godz. 16.00, w salce pod plebanią.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne - pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pragniemy modlić się szczególnie o powołania. W piątek Msza Święta wynagradzająca i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź św. podczas Eucharystii i dodatkowo od godz. 17.30. W pierwszą sobotę Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00, a na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Boskiej Oliwskiej na Mszę Świętą i comiesięczne nabożeństwo do naszej Katedralnej Opiekunki z udziałem Bractwa Krzyża Świętego.

9. Za tydzień, tradycyjnie w II niedzielę adwentu, będziemy mogli wspomóc Kościół na Wschodzie.

10. Zachęcamy do nawiedzania Kaplicy Mariackiej, w której od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.30 można adorować Najświętszy Sakrament. W tym czasie można też korzystać ze spowiedzi św.

11. Na koniec Mszy św. pobłogosławimy opłatki. Poświęcone opłatki wigilijne można otrzymać w kancelarii, zakrystii i sklepiku parafialnym. Ze względu na epidemie, opłatki nie będą roznoszone po domach.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwy i ofiary składane na utrzymanie Archikatedry zarówno tu w kościele, jak i na konto parafialne. Od trzech tygodni ogrzewamy naszą świątynię. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi.

13. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły: o patronie mediów – bł. księdzu Jakubie Alberione i o seminariach odnowy wiary. Zachęcamy do lektury!

14. Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych drogich zmarłych: śp. Franciszkę Nowak l. 92 z al. Grunwaldzkiej, śp. Irenę Adamczyk l. 79 z al. Grunwaldzkiej oraz śp. Barbarę Mogilnicką l. 95. Pomódlmy się też za zmarłych polecanych w tej Mszy Świętej, za zmarłych w wyniku pandemii, a także zmarłych z naszych rodzin. Dobry Jezu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF