Ogłoszenia parafialne - 25.07.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021

Porządek udzielania Komunii Świętej:

* Komunia Świętą na rękę – nawy boczne – przy tabernakulum i zakrystii;

* Komunia Świętą do ust – nawa środkowa – przy ołtarzu;

* prosimy o ustawianie się we właściwych rzędach.

1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Wczasowiczów i Gości, którym życzymy przyjemnego pobytu na Wybrzeżu i witamy w naszej świątyni. Parafianom udającym się na letni wypoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Krzysztofa i św. Jakuba.

2. Dziś, 25 lipca, czcimy św. Jakuba. Archidiecezjalne uroczystości z okazji roku jubileuszowego ku czci św. Apostoła pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego w kościele stacyjnym św. Jakuba w Gdańsku przy ul. Łagiewniki o godz. 11.30 - szczegóły na plakatach. Ten tak ważny dzień świętujemy też szczególnie w Oliwie. Kruchta "Jakubka" będzie otwarta przez cały dzień. Po Mszach św. w katedrze zachęcamy, aby nawiedzić kościół św. Jakuba, by móc uzyskać łaski odpustu zupełnego. Msza św. odpustowa w "Jakubku" zostanie odprawiona o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia.

3. Zostały przygotowane też okolicznościowe foldery z informacją na temat roku jubileuszowego i życiorysem św. Jakuba oraz opisujące Pomorską Drogę Świętego Jakuba Apostoła. Zachęcamy, aby zabrać je ze sobą do domu. To ciekawa propozycja na wakacje na Pomorskim Camino.

4. W dniu dzisiejszym wspominamy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Na zakończenie każdej Mszy Świętej odbywa się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.

5. W najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek, 26 lipca, św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w czwartek, 29 lipca, św. Martę, patronkę gospodyń, św. Marię i św. Łazarza; a w sobotę, 31 lipca, św. Ignacego Loyolę, kapłana.

6. W środę, 28 lipca, rozpoczyna się Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W łączności z pątnikami zapraszamy na Apel Jasnogórski i duchową inaugurację pielgrzymki w naszej Archikatedrze o godz. 20.30.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

8. W przyszłą niedzielę przypada też 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.  W naszych modlitwach będziemy pamiętać o poległych w czasie wojny.

9. Odpowiadając na sytuację osób dotkniętych powodzią w Europie, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił iż dzisiejsza niedziela będzie „Dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie”. Przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz osób potrzebujących.

10. Polećmy Panu Bogu naszych drogich zmarłych. W minionym tygodniu modlitwą Kościoła pożegnaliśmy śp. Witolda Toczko l. 97 z ul. Sobolowej. Pamiętajmy też o śp. Księdzu Biskupie Lechu Kaczmarku, którego 37. rocznicę śmierci będziemy przeżywać w sobotę, o zmarłych [polecanych w tej Mszy św. NN], o zmarłych w wyniku pandemii i o zmarłych z naszych Rodzin. Dobry Jezu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF