Zamów intencję mszalną

Nosisz w sercu jakąś intencję?

Zamów Mszę Świętą w Archikatedrze Oliwskiej!

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Oliwskiej Archikatedry! Mili Goście!

Każdy z nas nosi w sercu wiele intencji.

Często polecamy je w naszej codziennej modlitwie i rozmowie z Bogiem.

Szczególnym zaś i wyjątkowym darem jest ofiarowana Msza Święta.

Eucharystia jest najpiękniejszym darem jaki możemy ofiarować drugiej osobie, żyjącej - wypraszając potrzebne łaski czy dziękując za nie, lub dla zmarłej - wypraszając łaskę życia wiecznego.

Jeżeli pragniesz zamówić intencję Mszy Świętej za żyjących lub zmarłych, która będzie odprawiana w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku, możesz to uczynić:

Kalendarz najbliższych wolnych intencji znajduje się poniżej.

Informujemy, że w Archikatedrze Oliwskiej istnieje również możliwość odprawienia Mszy Świętej gregoriańskiej.

Msza Święta gregoriańska oznacza 30 Mszy Świętych odprawianych w kolejnych dniach, ofiarowanych za jedną osobę zmarłą.

Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który polecił w taki sposób modlić się za zmarłego mnicha benedyktyńskiego. Jak podaje pobożny przekaz, trzydziestego dnia zakonnik miał się objawić papieżowi i dziękować za wyświadczone mu w ten sposób miłosierdzie. Zwyczaj odprawiania gregorianki, opiera się na przekonaniu wiernych o niezwykłej skuteczności tej formy modlitwy.

Modlitwa za zmarłych, do której zachęca wiernych Kościół, jest wyrazem ufności w Boże miłosierdzie, większe od niedoskonałości życia człowieka i jego grzechów. Wiara w zmartwychwstanie ciała i życie wieczne, które Jezus obiecuje swoim uczniom, stanowi fundament chrześcijaństwa, dlatego właśnie modlimy się o odpuszczenie grzechów i chwałę nieba dla naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.

Najbliższe wolne intencje Mszy Świętych.

291 0.077831983566284