Ogłoszenie parafialne - 03.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023

1. Pozdrawiamy naszych Parafian i witamy Gości, którzy odwiedzają Archikatedrę Oliwską. 

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Mszy św. o godz. 10.00 z obrzędem ustanowienia katechistów przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Na zakończenie liturgii pożegnamy relikwie św. Wojciecha, które przez najbliższy rok będą nawiedzać wszystkie parafie naszej archidiecezji. Zachęcamy do zapoznania się ze słowem pasterskim Metropolity Gdańskiego.

3. Całe rodziny zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej w Adwencie - Roraty będziemy odprawiać codziennie o godz. 7.00. We wtorki i czwartki po Mszy św. poczęstunek dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów. Najmłodszych prosimy też o przynoszenie serduszek z papieru z wypisanym imieniem i nazwiskiem, będzie bowiem można wylosować figurkę Matki Bożej Niepokalanej. Tegoroczne rozważania poświęcone będą św. Wojciechowi.

4. Tradycyjnie w I niedzielę adwentu rozpoczynamy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece są do nabycia w zakrystii i naszym sklepiku parafialnym. Zachęcamy również do włączenia się w świąteczną akcję Caritas pod hasłem „Tytka charytatywna”. Przy ołtarzu św. Antoniego można odbierać papierowe torby, następnie wypełnić je artykułami żywnościowymi o długim terminie przydatności do spożycia i odnieść je do przygotowanego koszyka lub bezpośrednio do naszego parafialnego Caritas. Dary te trafią do osób potrzebujących w naszej wspólnocie. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani są w pomoc charytatywną.

5. Spotkanie Klubu Seniora we wtorek o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej.

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Barbarę, w środę – św. Mikołaja, a w czwartek – św. Ambrożego. Z okazji Mikołajek robimy sobie nawzajem prezenty. Niech takim szczególnym, który zaplanujemy, będzie dobry uczynek i dar modlitwy.

7. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia o godz. 12.30 zapraszamy na Godzinę Łaski. W programie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast wieczorem wspólnota Różańca Rodziców zaprasza wszystkich rodziców zatroskanych o swoje dzieci na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.15 i Mszę św. dziękczynną za 17 lat opieki Maryi nad tym szczególnym dziełem modlitwy. Ponowimy także Akt Zawierzenia Dzieci Matce Boskiej Oliwskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę, 9 grudnia, dzień imienin Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki i posługującego w naszej wspólnocie Ks. Infułata Wiesława Lauera. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

9. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia:

* podczas Mszy św. o godz. 10.30 w kościele św. Jakuba poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. 

* Franciszkański Zakon Świeckich zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30, a po liturgii na spotkanie w salce.

* Liturgiczna Służba Ołtarza przygotowała sianko wigilijne, które będzie rozprowadzać przy wyjściu z kościoła. 

* w II niedzielę adwentu będziemy mogli też tradycyjnie wspomóc Kościół na Wschodzie.

* natomiast podczas Mszy św. o godz. 20.00 zagra kapłański zespół muzyczny, który poprowadzi też adorację Najświętszego Sakramentu.

10. Jak zawsze w Adwencie (od poniedziałku do piątku) Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają na Jutrznię na godz. 6.00 do salki w domu parafialnym.

11. Przypominamy iż w zakrystii, w biurze parafialnym i w naszym sklepiku można otrzymać poświęcony opłatek.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" rozpoczyna się cykl adwentowy ze św. Franciszkiem. Jest też nowy numer „Niedzieli” i „Gość extra” z ciekawymi artykułami z historii Kościoła.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwy i ofiary składane na utrzymanie Archikatedry zarówno tu w kościele, jak i na konto parafialne. Ogrzewamy naszą świątynię. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi.

14. Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Turecki l. 70, śp. Danutę Kłosińską l. 70 i śp. Marka Wnorowskiego l. 63. Pomódlmy się też za zmarłych polecanych w tej Mszy św. i za zmarłych z naszych rodzin. Dobry Jezu…

Na czas przeżywania Adwentu niech Pan Bóg nam pobłogosławi.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
293 0.75616383552551