Ogłoszenie parafialne - 07.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 maja 2023

1. Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na odpust ku czci św. Wojciecha. Msza św. na wzgórzu św. Wojciecha w Gdańsku w przyszłą niedzielę, 14 maja, o godz. 12.00. Szczegóły i informacje o pieszych pielgrzymkach także na plakatach.

2. Witamy serdecznie naszych Parafian i wszystkich Gości odwiedzających Archikatedrę Oliwską.

3. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel jasnogórski o godz. 21.00.

4. Dziś, 7 maja:

* wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30. Po Eucharystii konferencja.

* podczas Mszy św. o godz. 11:30 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby tę godzinę udostępnić rodzinom dzieci i zaproszonym gościom. Ponadto wyjątkowo Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona o godz. 13.15, po zakończonej uroczystości. Od poniedziałku do piątku potrwa "Biały Tydzień" dla dzieci pierwszokomunijnych - o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. Zapraszamy dzieci, rodziców i bliskich.

 * podczas Mszy św. o godz. 18.00. wraz z Metropolitą Gdańskim Ks. Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą SAC będziemy dziękować Bogu za dar kapłaństwa w 40. rocznicę przyjęcia święceń. Otaczając modlitwą, życzymy naszemu Pasterzowi radości z pełnienia apostolskiej posługi. Podczas liturgii zaśpiewa Chór Archikatedralny.

5. W poniedziałek, 8 maja, obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona naszej Ojczyzny.

6. Kontynuujemy modlitwę nowennową ku czci św. Antoniego. Msza św. przy ołtarzu naszego Patrona we wtorek, 9 maja, o godz. 8.00. Również tego dnia o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora w kawiarence parafialnej.

7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę, 10 maja, o godz. 16.00 także w kawiarence parafialnej. 

8. W sobotę, 13 maja:

* w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 42. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Jest to również dzień odpustu w Sanktuarium na Żabiance. W naszej bazylice rozpoczynamy coroczne czuwania fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy o godz. 18.00 na Mszy św. i wspólnej modlitwie różańcowej, aby prosić Boga o jego miłosierdzie, pokój na świecie i potrzebne łaski. Serdecznie zapraszamy. 

* w święto Matki Boskiej Fatimskiej odbędzie się też na terenie naszej parafii I Bieg Maryjny. Głównym celem będzie przede wszystkim oddanie czci Matce Najświętszej. Start i meta będą usytuowane na skraju lasu przy ul. Jeleniej. Program przewiduje bieg dla najmłodszych oraz marsz nordic walking i bieg na dystansie zasadniczym, tj. około 8 km. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św., która zostanie odprawiona w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 8.00. Szczegółowe informacje na temat biegu i zapisów znajdują się na stronie www.biegmaryjny.pl 

9. Wspólnota Szkoły dla Dziewcząt FREGATA organizuje kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie budowy kościoła w Koleczkowie, który od lat wznosi mała wspólnota parafialna. Z tej okazji szkoła zaprasza na pyszne ciasto od najbliższego poniedziałku do piątku (8-12 maja br.) w godz. 13.30-14.00 przy ul. Cystersów 13, od strony zielonego boiska.

10. W przyszłą niedzielę, 14 maja, Msza św. z okazji pierwszej rocznicy Komunii Świętej o godz. 11.30. Próba do liturgii o godz. 11.00. Prosimy, by dzieci przyszły w albie lub stroju galowym. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę, 13 maja, o godz. 9.00 w katedrze.

11. Przed nami 355. Piesza Pielgrzymka Oliwska na Kalwarię Wejherowską. Pielgrzymka Oliwska z Feretronem Matki Bożej Oliwskiej wyruszy z Archikatedry do Wejherowa w piątek, 19 maja br., po Mszy św. o godz. 7.00. Powrót w niedzielę, 21 maja, o godz. 21.00. Zapisy on-line na naszej stronie internetowej. Z zakrystii można też zabrać kartę zgłoszeniową i wypełnioną złożyć z powrotem w zakrystii lub biurze parafialnym. Do skarbony przy Feretronie można składać zapisane na kartkach intencje, w których będą się modlić pielgrzymi. Dziękujemy także za ofiary składane na organizację pielgrzymki.

12. Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów i studentów na dni skupienia pod hasłem „Matura… i co dalej?” Będzie to okazja, by razem z ojcami duchownymi i klerykami rozeznać życiowe powołanie. Spotkanie odbędzie się w dniach 26-28 maja. Szczegóły na stronie seminarium.

13. Przy wyjściu jest do nabycia aktualna prasa religijna, a w sklepiku m.in. pamiątki z katedry i dewocjonalia. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" o istocie Pierwszej Komunii Świętej, czyli spotkaniu z żywym Bogiem.

14. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Archikatedry Oliwskiej. Dziękujemy również za modlitewne wsparcie i wszelkie przejawy życzliwości.

15. Polećmy Panu Bogu naszych drogich zmarłych. W minionym tygodniu modlitwą Kościoła pożegnaliśmy: śp. Mariannę Chrapustę l. 82 z al. Grunwaldzkiej, śp. Reginę Szyłańską l. 97 z ul. Pawła Gdańca, śp. Krzysztofa Koniecznego l. 63 z ul. Ceynowy i śp. Władysławę Stolczyk, mamę ks. Jerzego. W modlitwie pamiętamy też o zmarłych [polecanych w tej Mszy św. NN] i o wszystkich zmarłych z naszych Rodzin. Dobry Jezu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
293 0.053879022598267