Ogłoszenie parafialne - 23.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 kwietnia 2023

1. Witamy bardzo serdecznie naszych Parafian i wszystkich Gości odwiedzających Archikatedrę Oliwską.

2. Dzisiejszą niedzielą nazywaną Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w domach i rodzinach odczytać fragment Pisma świętego i ucałować księgę Biblii na znak szacunku i miłości. Przed Mszą św. o godz. 10.00 zapraszamy na lekturę Słowa Bożego. 

3. Dziś odbywa się też akcja „Pola Nadziei”. Przed kościołem można wesprzeć materialnie działalność hospicjów, które niosą pomoc osobom cierpiącym na choroby nowotworowe i ich rodzinom. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za ofiarność.

4. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. W tym roku przypada 1026. rocznica pobytu św. Wojciecha w naszym mieście i chrztu Gdańszczan. Zapraszamy na Msze św. do Archikatedry o godz. 7.00, 8.00 lub 18.00. Łączymy się też duchowo z Gnieznem, gdzie centralnym uroczystościom przewodniczy dziś nasz Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański. Jednocześnie informujemy, że główne archidiecezjalne uroczystości odpustowe odbędą się na wzgórzu św. Wojciecha w Gdańsku – św. Wojciechu w niedzielę, 14 maja. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Szczegółowy program pieszych pielgrzymek podamy niebawem.  

5. W wtorek święto św. Marka, ewangelisty oraz dzień modlitw o urodzaje.

6. W ramch trwającej wtorkowej nowenny Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana przy ołtarzu św. Antoniego; na zakończenie liturgii otrzymamy błogosławieństwo jego relikwiami. 

7. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła oraz dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej Oliwskiej. W imieninowej modlitwie pamiętamy też o ks. Jerzym Stolczyku wypraszając mu potrzebne łaski i dziękując za codzienną ofiarną posługę. 

9. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza, a jednocześnie rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

10. Zbliża się termin kolejnej 355. Pieszej Pielgrzymki Oliwskiej na Kalwarię Wejherowską: 19-21 maja br. Do skarbony przy Feretronie można składać zapisane na kartkach intencje, w których będą modlić się pielgrzymi.

11. Dziś i w przyszłą niedzielę odbywać się będzie w Parku Oliwskim „Misja na placach" - to głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, który jako zmartwychwstały Pan pragnie przychodzić nam z pomocą w naszych trudnościach, cierpieniach i słabościach. W godzinach 15.00-17.00 zapraszamy młodzież, dorosłych i całe rodziny do części jordanowskiej parku (od ul. Jana Kanapariusza), przy murach Gdańskiego Seminarium Duchownego. Będzie modlitwa, świadectwa, śpiew i katecheza kerygmatyczna.

12. W sobotę, 13 maja, w święto Matki Boskiej Fatimskiej odbędzie się na terenie naszej parafii I Bieg Maryjny. Głównym celem będzie przede wszystkim oddanie czci Matce Najświętszej. Start i meta będą usytuowane na skraju lasu przy ul. Jeleniej. Program przewiduje bieg dla najmłodszych oraz marsz nordic walking i bieg na dystansie zasadniczym, tj. około 8 km. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św., która zostanie odprawiona w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 8.00. Szczegółowe informacje na temat biegu i zapisów znajdują się na stronie www.biegmaryjny.pl 

13. Przy wyjściu jest do nabycia prasa religijna, a w naszym sklepiku m.in. pamiątki z katedry i dewocjonalia. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu.

14. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie katedry. Dziękujemy też za wszelką pomoc i życzliwość. „Bóg zapłać” również za złożone w minioną niedzielę ofiary do puszek na pomoc w odbudowie zniszczonego w pożarze Domu Pomocy dla osób niepełnosprawnych w Krzywym Kole na Żuławach – zebraliśmy 3120 zł.

15. Na koniec polećmy Panu Bogu naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy o zmarłych polecanych w tej Mszy św. ... i o zmarłych z naszych Rodzin. Dobry Jezu…

Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Przyzywając opieki Matki Boskiej Oliwskiej i św. Wojciecha prosimy o Boże błogosławieństwo.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
293 0.067382097244263