2. Witamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości nawiedzających Archikatedrę Oliwską.
3. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zakończonych w ubiegłym tygodniu rekolekcji przygotowujących nas do Świąt Wielkanocnych. Niech ten czas wyda błogosławione owoce w naszym codziennym życiu.
4. Wciąż trawmy w przemieniających nas wielkopostnych postanowieniach i spełniamy dobre uczynki, a szczególnie post, modlitwę i jałmużnę. W geście miłości dzielimy się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „jałmużną postną” oraz składaną przy ołtarzu św. Antoniego żywność długoterminową na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.
5. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu:
* Msza św. z udziałem Franciszakńskiego Zakonu Świeckich o godz. 8.30. Po Eucharystii spotkanie w salce.
* o godz. 17.00 staropolskie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
6. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na ostatnie obowiązkowe spotkania:
- spowiedź św. dziś podczas każdej Mszy św.
- poniedziałek, wtorek i środa - godz. 19.00 w katedrze - nowenna do Ducha Świętego; zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
- czwartek, 16 marca - Mszę św. o godz. 18.00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania celebrować będzie Ks. Biskup Wiesław Szlachetka. Pamiętajmy o młodych w naszej osobistej modlitwie.
7. W poniedziałek Papież Franciszek obchodzi 10. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową (13 marca 2013). Wspieramy Następcę św. Piotra naszymi modlitwami.
8. Trzecia Wspólnota Neokatechumenalna z naszej parafii zaprasza na uroczyste Wyznanie wiary, zwane Redditio Symboli, które będzie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.15 w katedrze oraz w kolejne dni Wielkiego Postu. Szczegóły na plakatach.
9. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 17.30 w katedrze oraz o godz. 19.30 w kościele św. Jakuba (17 marca nabożeństwo poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich). Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na godz. 17.00 do Archikatedry. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
10. Także w piątek, 17 marca, zapraszamy do udziału w Indywidualnej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Do przejścia jest 20 kilometrów. Poszczególnymi stacjami będą kościoły znajdujące się na Przymorzu, Żabiance, Oliwie, Wrzeszczu i na Zaspie. Początek (godz. 22.00) i zakończenie w kościele pw. św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu. Podczas drogi, pokonywanej własnym tempem w milczeniu, każdy z uczestników będzie, w tym roku, modlił się w intencji potrzebujących.
11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Boskiej Oliwskiej.
12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. w kościele św. Jakuba o godz. 10.30 i 12.00 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, które poprowadzi ks. Paweł Westfal. Nauki także w poniedziałek i wtorek do południa. Program na plakatach i stronie internetowej.
13. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Kurs odbędzie się w dniach 24-25 marca 2023 (piątek wieczorem i sobota) w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Oliwie przy ul. Abrahama 38. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie parafii.
14. Pragniemy poinformować również, że rekolekcje dla Inteligencji Wybrzeża odbędą się w Archikatedrze Oliwskiej w dniach 2-5 kwietnia br. o godz. 19.30 i poprowadzi je ks. prof. Waldemar Chrostowski.
15. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego" szczególnie polecamy blok tekstów z okazji rocznicy wyboru papieża Franciszka. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, w którym m.in. pamiątki z katedry i dewocjonalia.
16. Dziękujemy za wszelkie modlitwy, życzliwość oraz ofiary składane na cele parafialne. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek prowadzona przez nasz Parafialny Zespół Caritas i przeznaczona na zakup żywności dla osób bezdomnych i potrzebujących, którym każdego tygodnia pomagamy. Serdeczne "Bóg zapłać" za wsparcie.
17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Jadwiga Gocek l. 89 z ul. Pawła Gdańca. Pomódlmy się też za śp. Ks. Biskupa Zygmunta Pawłowicza, Biskupa Pomocniczego Gdańskiego, którego rocznica śmierci przypada w najbliższą sobotę (18.03.2010) oraz w intencji zmarłych polecanych podczas tej Mszy św., zmarłych z naszych rodzin i dobrodziejów naszej świątyni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Pobierz jako PDF